Konsultacje

Systemy IT sa bardzo rozbudowane, ale bardzo często w przypadkach ich błędnego działania nie potrzeba żadnej poważnej ingerencji, tylko umiejętności analizy tego co się dzieje..

Email, jako narzędzie

Systemy pocztowe to nasza specjalność. Zarówno wtedy, gdy ze względów bezpieczeństwa nie chcemy umieszczać danych w chmurze, jak i wtedy, gdy jest to niezgodne z przepisami. A być może jest to dla nas forma marketinu…

Publikacje

Wydaliśmy wiele książek. Były to głównie monografie naukowe. Dlatego system LaTeX nie jest dla nas niczym nowym, Poza tym świetnie sprawdza się w erze e-booków.

Pozycjonowanie stron

Uważamy, że pozycjonowanie stron jest ważnym elemenetem pracy twórcy stron internetowych, ale nie powinno wprowadzać w błąd, sugerując treści, których na stronach nie ma.

Projektowanie stron

Strona winna być ładna, czytelna na różnych urządzeniach i prosta w utrzymaniu. Nsze projekty oparte są na technologiach dynamicznie tworzonych stron statycznych.

Bazy wiedzy

Gromadzenie informacji teoretycznie nie było nigdy prostsze, ale badania wskazują, że informacje z sieci giną. Warto tworzyć własne bazy wiedzy.

Chcesz zobaczyć więcej?

Mamy też przygotowane strony, które mogą być łatwo przystosowywane do potrzeb blokowania.

Można tu zerknąć

Z naszego blogu

Zamiast formalnej oferty opisujemy technologie, publikacje. Posty można przeszukiwać więc łatwo dotrzeć do konkretnej informacji..

E-booki typowe błędy

dnia Grudzień 24, 2024

Publikacje cyfrowe Co oznacza płynność Główną cechą typowych wydań cyfrowych jest ich płynność (ang. reflowable). Formalnie oznacza to, że pliki tego typu (np. epub i mobi) wlewają się na nowo do urządzenia, dopasowując do jego specyfikacji. E-book będzie zatem wyglądał inaczej po uruchomieniu go na smartfonie, a inaczej na tablecie czy czytniku e-booków. Płynny układ treści dostosuje się zwykle do przekątnej wyświetlacza używanego sprzętu. Poza tym typy urządzeń też się zmieniały (np.

Kontynuuj czytanie

E-booki zabezpieczenia

dnia Grudzień 16, 2024

E-booki — zabezpieczanie Powszechnie stosuje się proste zabezpiecznie przez umieszczenie w pliku adresu mailowego klienta. Oczywiście ma to głównie działanie psychologiczne, gdyż ani technicznie ani prawnie, nie jest zabezpieczeniem przed redystrybuowaniem treści. Tylko DRM Realnymi zabezpieczeniami mogą być np. systemy DRM z centralnym serwerem praw do odbioru treści lub wprowadzanie do treści niewidocznych markerów, które mogą być następnie odszukiwanie w ogólnie dostępnych w internecie teściach w celach wychwytywania tych nielegalnie udostępnionych.

Kontynuuj czytanie

Bibisco

dnia Grudzień 10, 2024

Bibisco Z dużą przyjemnością czytam książkę Stephena Kinga Jak pisać. Poradnik rzemieślnika. Pierwsza część książki to właściwie autobiografia. Miejscami wzruszająca. Potem coraz więcej uwag dotyczących pisania, redagowania, pułapek czyhających na pisarzy. Można się z wieloma uwagami nie zgadzać, wszak Stephen King to twórca prozy dosyć określonego charakteru, ale sa to uwagi bardzo dobrego rzemieślnika. Na co jednak chciałbym zwrócić uwagę — przede wszystkim na to, w jaki sposób powstaje tekst — czy to na papierze, czy w postaci elektronicznej to już ma mniejsze znaczenie.

Kontynuuj czytanie

Samokarmienie AI

dnia Grudzień 8, 2024

Samokarmienie AI Od pewnego czasu, tak trochę na własny użytek, patrzę na to co się dzieje ze starymi stronami w sieci Internet. Otóż one po prostu znikają. I to szybko. Tymczasem większość z nas myśli zgodnie ze sloganem, z sieci nic nie znika. Jeżeli idzie o bzdury to może i tak jest, ale wielu informacji merytorycznych nie byłem w stanie znaleźć pomimo zachowanych w bazie bibliograficznej odsyłaczy. Na ogół używam do gromadzenia tych informacji programu Zotero oraz pluginu BibItNow!

Kontynuuj czytanie